تضمین کیفیت

دوام، زیبایی، آسایش

فروش و پشتیبانی آنلاین

تشک رویال تاپ

تسویه درب منزل

تشک رویال تاپ

 

ارسال و حمل رایگان

برای داشتن یک خواب آسوده‌تر چکار باید کرد؟

Royal Top Mattress Image
Royal Top Mattress Image

‌در طول زمستان می‌توان احساس کرد که ما زمان بیشتری را در رختخواب می‌گذرانیم و نسبت به سرمای بیرون گرم‌تر می‌مانیم. با این حال این بدین معنا نیست که وقتی روزهای کوتاه‌تر و شب های طولانی‌تری داریم خواب خوبی داریم. شب‌های زمستان می‌توانند با الگوی خواب ما خراب شوند.البته این به محل زندگی شما بستگی دارد با این حال روش‌هایی جهت بهبود خواب ما درهنگام زمستان و سقوط جیوه وجود دارد.

  • شام سبک‌تری بخورید. آب و هوای خنک یعنی دمای بدن ما کاهش می‌یابد به طوری که شما ناخودآگاه شما به خوردن بیشتری ترغیب می‌کند تحقیقات نشان می‌دهد انگیزه‌های ابتدایی ماست که ما را وادار به ساخت کالری برای زمستان می‌کند اما خوردن غذا‌های سنگین قبل از خواب اصلاً چیزی خوبی نیست . بدن ما فعالیت‌های شبانه ی خود را پایین می‌آورد تا ما را برای خواب آماده کند و این شامل هضم غذا هم می‌شود. بنابراین یک وعده غذایی سبک‌تر برای کمک خوابیدن بهتر است.
  • خنک بمانید ولی نه خیلی خنک: ما به طور کلی درهوای خنک بهتر می‌خوابیم اما شما نمیخواهید آنقدر سرد باشید که بدن شما برای توزیع مجدد خون به اندام‌های حیاتی و حفظ گرما سخت کار کند.بنابراین این اتفاق شما را بیدار نگه می‌دارد. به عنوان یک قاعده تیم تحقیقات تشک رویال تاپ برای خواب مطلوب به شما توصیه می‌کند در اتاقی با دمای بین 18-21 درجه سانتی‌گراد بخوابید.
  • به حرکت خود ادامه دهید: در زمستان ورزش را به هیچ بهانه ای متوقف نکنید.تحقیقات به طور مداوم نشان می‌دهد افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند، بهتر می‌خوابند و گاهی اوقات ضمن یک خواب با کیفیت زودتر به خواب می‌روند. یک ردیاب تناسب اندام (mi-band) را امتحان کنید تا انگیزه شما جهت خارج شدن از کاناپه را افزایش دهد یا اگر بیرون رفتن در هوای سرد برایتان سخت است، تمرین مجازی زیادی وجود دارد که باید امتحان کنید.
  • عشق تشک: هیچکس نمی‌خواهد روی تشک سرد و مرطوب بخوابد – این موضوع ناسالم است. اطمینان حاصل کنید که تشک از دیوارها و سطح زمین فاصله دارد تا دچار رشد کپک که باعث خواب ناخوشایند می‌شود و تشک شما را خراب می‌کند نشود. یک محافظ تشک به تشک خود اضافه کنید تا خشک بماند و در مقابل رطوبت محافظت شود
  • گرما زمستان: داشتن دوش آب گرم یا حمام ,قبل از رفتن به تخت خواب از نظم علمی برای خوابیدن در نظر گرفته شده. متیو واکر در کتاب معروف خود که “ چرا می‌خوابیم” می‌گوید: اگر قبل از رفتن به رخت خواب حمام کنید یا دوش آب گرم بگیرید بین 15-10 درصد خواب عمیق خود را افزایش داده‌اید. هنگامی که آب گرم به بدن می‌رسد باعث رهایش گرمای خون در اندام‌های بدن می‌شود. در واقع این درجه حرارت بدن را کاهش می‌دهدو در نتیجه سریع‌تر به خواب می‌روید چون هسته بدن شما سرد‌تر است.